O materiálu

Zvukově izolační desky Wolf představují patentově chráněný izolační systém s mnoho stranným využitím. Vnitřní prostor desky, rozdělený do několika vrstev, je vyplněn křemičitým pískem, označovaným též těžkou hmotou v sypké formě. Takto konstruovaná deska zajišťuje výborné tlumení zvuku v celém frekvenčním spektru, zvláště při nízkých frekvencích, a vysokou pevnost v tlaku. Kromě izolačních schopností nabízí také schopnosti akumulační, čímž napomáhá zachovávat tepelný komfort interiérových prostor. Důležitým rysem je rovněž její materiálové složení, které je zcela ekologicky nezávadné a vyhovuje tak individuálním potřebám alergiků.

Desky izolačního systému Wolf jsou vyráběny již od 10, případně 15 mm, což zaručuje univerzální využití při odhlučnění podlah, stěn i stropů. Jejich standardizovaný formát 1 250 x 625 mm (vyjma Wolf Professional s rozměry 1 200 x 800 mm) usnadňuje manipulaci a montáž. Velmi pohodlná je také samotná příprava desek, k níž lze použít okružní nebo přímočarou pilu nebo i jen ostrý nůž. Při přípravě je podstatné, aby byly všechny hrany nově naformátované desky pečlivě přelepeny pomocí pásky Wolf tape. Montáž desek Wolf probíhá tzv. suchou cestou, která zabraňuje zavedení vlhkosti do nosných konstrukcí a umožňuje izolovaný prostor ihned užívat. Dochází tak k významným časovým i finančním úsporám.

Desky Wolf Tri a Wolf Twin jsou určeny pro zvukovou izolaci stěn, stropních konstrukcí i podlah. V případě podlah s vysokým zatížením je vhodnější užití desky Wolf Professional. U masivních stěn je využívám kontaktní systém W 40, kdy je deska Wolf Tri kotvena speciálními akustickými hmoždinkami. Pro volbu vhodného řešení realizace lze využít předem připravené podklady pro projektování, v nichž je zpracováno více než 80 doporučených systémových řešení včetně technických specifikací.

Využitím izolačních desek Wolf lze, v případě konstrukce na rovnou, masivní, betonovou podlahu, dosáhnout úspory téměř 12 % pořizovací ceny oproti konkurenčním izolačním systémům.

Díky patentované izolační technologii se skvělými zvukově izolačními parametry, časové a finanční úspoře, snadné přípravě a montáži, ekologické nezávadnosti materiálu a příznivé ceně, jsou desky Wolf celosvětově oblíbeným izolačním materiálem. Mohou tak jistě poskytnout úlevu od nežádoucího okolního hluku i Vaší stavbě.

Technické informace

Díky těžké hmotě, kterou představuje jemný křemičitý písek, a unikátní struktuře dosahují desky Wolf PhoneStar® vynikajících zvukově izolačních parametrů v oblasti vzduchové a kročejové neprůzvučnosti. Veškeré použité materiály jsou přírodního charakteru, lehce odbouratelné a nepřinášejí žádná zdravotní rizika.Zvuková vlna v podobě mechanického vlnění prochází střídavě vrstvami papíru a písku. Energie vlny rozkmitává jednotlivá zrna křemičitého písku a vyčerpává se. Protokol z měření vzduchové neprůzvučnosti Rw = 36 dB.
V praxi se desky Wolf využívají především při rekonstrukcích starších bytů, rodinných domů, řadovek ale i v novostavbách, všude tam kde je potřeba izolovat prostor od nežádoucího hluku z rušné ulice, z technické místnosti, od hlučných sousedů a spolubydlících. Pro projektové účely je vytvořen akustický katalog systémových řešení, kde najdete přes 80 doporučených skladeb včetně dosažitelných hodnot vzduchové a kročejové neprůzvučnosti v podmínkách stavby. Díky tomu již ve fázi návrhu nebo rozhodování vidíte, čeho lze při vlastní realizaci dosáhnout a zvolit odpovídající řešení.


Akustický katalog skladeb

catalog
Zobrazit akutstický katalog